Онлайн юстиція – не фантастика, а реальність

1

Без черг, бюрократичної тяганини і зайвого спілкування із чиновниками. Така практика отримання послуг вже давно і успішно працює в Європі. До цього прагнемо і ми. І не тільки прагнемо, а й робимо усе, щоб такі європейські стандарти стали нормою й для українців.

Перші кроки Мін’юсту на шляху до цієї мети вже зроблені. Ми намагаємося рухатися у ногу з часом, а відтак поступово відмовлятися від паперових носіїв, як це роблять у всьому світі. Тепер проект «Онлайн будинок юстиції»( http://online.minjust.gov.ua), який раніше працював тільки для Києва та Київської області, вийшов на всеукраїнський рівень. Тож на одноіменному порталі мешканці Рівненщини можуть отримати всі ті сервіси, які міністерство надає в електронному вигляді.

Тут вже можна, зокрема:

— якщо ви загубили чи втратили якісь документи про державну реєстрацію актів цивільного стану (свідоцтва про народження, шлюб, розірвання шлюбу, смерть, зміну імені), отримати повторні документи, а також відповідні витяги з Державного реєстру актів цивільного стану громадян;

— зареєструвати фізичну особу-підприємця, юридичну особу, громадську організацію чи ЗМІ;

— отримати інформацію з усіх реєстрів Мін`юсту чи дані про електронний цифровий підпис.

— соціальний ліфт — це електронна база заявок бажаючих пройти стажування в органах юстиції чи потрапити на роботу. Тому тут можна залишити свою заявку на стажування або резюме, яке буде автоматично вноситися в пропозиції із заповнення вільних вакансій в системі юстиції.

— послуга «СМС-Маяк» дає можливість слідкувати за будь-якими змінами в реєстрах бізнесу й нерухомості щодо власного майна і отримувати про це інформацію на телефон чи електронну пошту.

«Онлайн будинок юстиції» це тільки початок шляху запровадження електронного врядування в країні. Кількість послуг неодмінно буде розширюватися. Але якщо ще кілька років тому про це могли тільки мріяти, то сьогодні це вже працює.

Приємно, що Міністерство юстиції, і Рівненська юстиція зокрема, серед перших органів державної влади, що активно запроваджує надання послуг в електронному вигляді. Це спільна робота цілої команди людей, які створюють новий відкритий, доступний, швидкий простір для комунікації з органами влади, які допомагають спростити і покращити якість життя людей, ведення бізнесу, заняття громадською діяльністю. А тому не витрачайте час на черги під кабінетами чиновників, приходьте в «Онлайн будинок юстиції».
 

Comments

comments

ПОДЕЛИТЬСЯ