Що вимагають пацієнтські організації Рівненщини на вуличній акції під ОДА

2

Аби привернути увагу народних обранців, представники пацієнтських організацій та активісти обводили крейдою силуети людей. Усі фото сайту Рівненського обласного відділення ВБО «Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ»

Пацієнтські організації Рівного вийшли під стіни Рівненської ОДА на вуличну акцію «Година смерті» з вимогою підтримати медичну реформу.

Прихильники медичної реформи вимагали, щоб Верховна Рада включила до порядку денного Проект закону Про державні фінансові гарантії надання медичних послуг та лікарських засобів №6327, №6327-1 та Проект закону про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо удосконалення законодавства України з фінансування охорони здоров’я №6329 та №6329-1, йдеться на сайті Рівненського обласного відділення ВБО «Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ».

Аби привернути увагу народних обранців, представники пацієнтських організацій та активісти обводили крейдою силуети людей.

Таким чином учасники Всеукраїнської акції, яка відбулася у 50-ти містах, звертали увагу на те, що щогодини від різних захворювань в Україні помирає 67 осіб.

До учасників акції вийшла заступниця голови Рівненської ОДА Світлана Богатирчук-Кривко. Їй активісти вручили звернення й почули з її уст слова підтримки медичної реформи.

– Це був перший крок і ми отримали маленьку перемогу, – каже заступник голови правління БО «Мережа 100 відсотків життя Рівне» Євген Баборикін. – Законопроекти внесли в порядок денний. Але це не кінець, тому ми будемо вести боротьбу за реформу до кінця. Ми, нарешті, повинні позбутися брехні про безкоштовну медицину й провести реформу, яка дозволить кожному громадянину мати гарантований пакет медичних послуг, які держава буде оплачувати. Куди хворий звернеться за допомогою, туди за ним і підуть бюджетні кошти. В такий спосіб має запрацювати принцип – «гроші ходять за пацієнтом».

В результаті всеукраїнської акції народні депутати проголосували за включення до порядку денного поточної сесії пацієнтських законопроектів, які запустять медичну реформу в Україні. У четвер, 8 червня, має відбутися розгляд в першому читанні.

У Рівному медичної реформи вимагали БО «Мережа 100 відсотків життя Рівне «Автомайдан Рівне», благодійні фонди «Скарбниця надії», «Вітрила надії», «Кримська діаспора Рівненщини», ГО «Батьки за вакцинацію».

Comments

comments

ПОДЕЛИТЬСЯ